Ana Sayfa  |  Biz kimiz  |  Haberler  |  Mesajlar
               

HAKKIMIZDA

Mesaj Defteri, Düşünce-Yorum-Mesaj
BİZ KİMİZ?

Neler Yapıyoruz?

Bireysel eğitim:

İlk olarak kurumumuza gelen öğrencilerimizin aileleri ile görüşüp, öğrencinin genel değerlendirmesini alınır ve uygun gün ve saatlerde eğitime başlanır. Bireysel eğitimler sırasında yapılmış olan test ve değerlendirmelerin sonucuna göre, öğrencinin okul yaşamı ve günlük hayatta zorlandığı beceriler belirlenerek birebir olarak belirlenen ders programına uygun şekilde eğitim devam eder. Bu eğitimlerin içeriğinde dikkat, algı çalışmaları, okuma ve yazma becerilerini geliştirici, hataları azaltan, hızı arttıran etkinlikler, aritmetik becerilerini güçlendirici çalışmalar, zaman ve mekan algısını geliştirici aktiviteler, organizasyon becerilerinin gelişimini sağlayan aktiviteler, motor koordinasyon geliştirici çalışmalar yapılmaktadır.

Grup Eğitimi:

Öğrencilerimizle bireysel derslerde çalışılan etkinliklerin grup ortamında genellenmesi sağlanarak, sınıflarında yaşadıkları sıkıntıları en aza indirmek amaçlanmaktadır.

Drama Çalışmaları:

Dislektik ve / veya dikkat eksikliği ve hiperakttivite bozukluğu ve otizm yaşayan çocuklar düşünüldüğünde; uzun süre yaşanılan, özellikle okul başarısızlıkları sonucu sosyal becerilerde sıkıntı çok yoğun görülür. Özgüven duygusu gelişimi ile benlik saygısının artırılması amacı ile bireysel ve grup çalışmaları yapılmaktadır. Çocukların yaş özelliklerine göre duygusal ve sosyal gelişim desteklenmektedir.

Şenlikköy Mahallesi Yenibağlar Sokak No:6     Florya / İstanbul     Tel: 0212 216 32 30 - 0533 957 62 92