Ana Sayfa  |  Biz kimiz  |  Haberler  |  Mesajlar
               

HAKKIMIZDA

Mesaj Defteri, Düşünce-Yorum-Mesaj
BİZ KİMİZ?

Kurumsal

DO DanışmanlıkDisleksi ( Özel Öğrenme Güçlüğü – ÖÖG ), Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) sürecinde olan bireylere yönelik özel eğitim desteği ve psikolojik destek sağlamaktadır.

DO Danışmanlık, ‘ Eğitimin amacı, bireylerin içindeki yetenekleri ortaya çıkartmaktır.’ ilkesinden yola çıkarak hedeflerini belirlemektedir.

DO Danışmanlık, son dönemlerde görülme sıklığı artan Disleksi ( ÖÖG ) ( her yeni doğan 3 erkek çocukta 1 ve her yeni doğan 5 kız çocukta 1) konusunda farkındalığı artırmayı amaçlamaktadır. ( Oranlar, bilimsel verilere göre her geçen gün artmaktadır)

DO Danışmanlık, Disleksi ( ÖÖG ) ve / veya Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) tanılı çocukların, uygun eğitimle normal akademik ve sosyal yaşamlarına daha kaliteli devam ettirebildiğini göstermeyi amaçlamaktadır.

DO Danışmanlık, sadece kendi bünyesinde eğitim ve terapi vermenin dışında, okullarda akademik ve sosyal uyum sorunları yaşayan çocukları anlamaya yönelik eğitim seminerleri düzenlemektedir.

DO Danışmanlık, Disleksi ( ÖÖG ),  Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB ) sürecinde yaşayan bireyler üzerinde uzmanlık göstermektedir.

Do Danışmanlık, Disleksi ( ÖÖG ) , Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB ) sürecini yaşayan çocukların tanı ve sağaltım aşamasında aileyi süreç ile ilgili bilgilendirmekte, ihtiyaca yönelik programlar hazırlamaktadır.

Do Danışmanlık, eğitim ve terapi süreci başlayan çocukların özelliklerine göre bireye yönelik eğitim programları hazırlayıp, uygulamaktadır.

Do Danışmanlık, Disleksi ( ÖÖG ), Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB ) sürecini yaşayan çocukların eğitim programlarını aile ve özellikle okulla da paylaşarak, sağaltım sürecinde daha aktif rol üstlenmektedir.

Şenlikköy Mahallesi Yenibağlar Sokak No:6     Florya / İstanbul     Tel: 0212 216 32 30 - 0533 957 62 92