Ana Sayfa  |  Biz kimiz  |  Haberler  |  Mesajlar
               

HAKKIMIZDA

Mesaj Defteri, Düşünce-Yorum-Mesaj
BİZ KİMİZ?

Webde biz

GökhanGamze (Danışan)

13/08/2018  (IP: 78.183.86.YWZ sitesinden alınmıştır)

Yirmiyedi haftalık doğan oğlumuzun gelişiminde yaşadığı gecikmeleri fark etmemiz dolayısıyla Türkiye ‘de ihtiyacımız dahilinde ki alanda başarılı hekimlerden oluşan bir ekip kurduk.Doktorların sözünden çıkmıyor her gönderilen adrese başvuruyor mesafeleri önemsemiyor şehrin bir ucundan diğerine mekik dokuyorduk.Gittiğimiz yerlerden kah verim alıyor kah boşa zaman harcıyorduk.Bilimsel makalelerine aldandığımız akademisyenler,popülaritesine aldandığımız pedagoglar... oğlumuzun ağlamalarını,itirazlarını hiçe saydığımız çok tecrübe yaşadık..Ebeveyn olarak dünyamızı oğlumuz üzerine kurmuş sürekli kaygı halinde acaba daha başka neler yapılabilirizin peşine düşmüştük. Ancak ters giden birşeyler olduğu aşikardı bukadar doğru olduğuna inandığımız eğitmenlerden verim alamıyor oğlumuzda gelişme gözlemleyemiyorduk.Kendi imkanlarımızla bir özel eğitimci arayışına girdik ve bu sitede ki tavsiyeler üzerine Celil hocayı bulduk.Hemen randevu aldık ve görüşmeye gittik mücadelemizi taktireşayan buldu ancak bukadar kendimizi yıpratmamızın yersiz olduğunu hafta da iki gün özel eğitim bir günde duyu bütünlemenin ilk etapta yeterli geleceğini söyledi ve derslere başladık.Duyu bütünlemeyi Seyhat hocadan almaya başladık ince ve kaba motor da baya ilerleme kaydettik.Tüm derslere severek gidiyor hiç bir itiraz ve ağlama yaşamadan görevlerini yerine getiriyordu.Öğretmenlerini abi yerine koymuş oldukça güven duyuyordu.zamanla gittiği diğer yerleri hayatımızdan çıkarmış tamamen Do danışmanlığa yönelmiştik.Celil hoca oğlumuzun eksiklerini nokta atışı yapar gibi teşhis ediyor ve bizi de aydınlatıyor bizde o eksiklik üzerine verilen ev ödevleriyle gidiyor her geçen gün ilerleme kaydediyorduk.Aslında oğlumuzun çok hızlı öğrenebildiğini gözlemlemeye başlamıştık.Beraberinde pedagog Ecem hanımla oyun terapisine başlamış hiç oyun başlatamayan,bir oyuncakla amacına uygun oynayamayan oğlum Ecem ablasının verdiği sıcaklık ve ona aşıladığı özgüvenle oyun kurabilmeye,kazanmayı kaybetmeyi ayırt edebilmeye başladı.Oğlumuz buradan aldığı eğitimle birbuçuk yılda hızlı bir ivme kazandı kısmet olursa bu yıl ilkokula başlayacak.Bizim serüvenimiz uzun.Bu yolda Do danışmanlık ailesi bize de aile oldu evladımızı güvenle gönderiyor gözümüz arkada kalmadan kendi işlerimizi dahi atlamak zorunda kalmıyorduk Celil hocanın eşi Fatma hanıma bize desteklerinden, oğlumuza ve tüm çocuklara olan şefkatinden dolayı minnettarız.Evladının bağımsız hayat sürebilmesi kendi ayakları üzerinde durabilmesi için mücadele eden bir aile olarak bir çocuğu topluma kazandırabilmeyi ilke edinmiş bir kurumla karşılaşmış olmaktan dolayı Do danışmanlığa teşekkür ediyoruz..

Esra (Danışan)

25/05/2018  (IP: 95.13.40.YLY sitesinden alınmıştır)

Sevgili Ecem Öztuna ; Do ailesinde tanıdık Ecem hanımı.Her aile çocuğu için en iyisini ister ve onun daha mutlu ,daha başarılı olması için elinden geleni yapar.Varolan yaşam koşturmacası ve çevresel şartlar çocuklarımızın en doğal hakları olan eğlenme, enerjilerini atabilme ve toplum içinde kendilerini ifade edebilmeleri gibi gelişimlerini sekteye uğratabilmektedir.İşte tam bu aşamada Ecem Öztuna ve Do ailesinin biz ailelere güven veren ,gerçekçi ,tecrubeli yaklaşımları çocuğumuzun ve bizlerin hayatına çözümcü dokunuşlarıyla rehberberlik ederek yol gösterdiler.Sevgili Ecem Öztuna ve güler yüzlü Do Aile Danışmanlık teşekkürler...

Serpil G

24/05/2018  (IP: 217.131.86.YBB sitesinden alınmıştır)

Sevgili Celil Soylan ile tavsiye üzerine tanıştım.. oğlum Kerem disleksi kendisinin danışanı olduğumuzda oğlum okuyamıyordu. Öz güvensiz hırçın bir çocuktu.. Celil hoca sadece Kereme değil bizede eğitim vererek çocuğumuza nasıl davranmamız gerektiğini onu nasıl yüreklendirmemiz gerektiğini öğretti.. Bu arada sevgili Erhan köç’ünde hakkını ödeyemeyiz... her anlamda bize destekleri çok Kerem sayelerinde öz güvenli bir çocuk oldu Do danışmanlık merkezi çalışanlarına ne kadar teşekkür etsem az başarılarınızın devamını diliyorum..

Zafer bSite

10/05/2018  (IP: 176.54.39.ZYC sitesinden alınmıştır)

Ecem hanımla do danışmanlık Eğitim Merkezinde tanıştık. Oğlumun özel eğitim alması gerekiyordu yaklaşık olarak 2 senedir do danışmanlık eğitim merkezine gitmekteyiz. Ecem hanimin ve kurumdaki diğer eğitmenlerin sayesinde oğlumdaki zihinsel ve bedensel gelişiminin arttığını görmekten çok memnunum. Ecem hanımı psikolog olarak sizlere memnuniyetle tavsiye ederim çünkü işinde çok basarili, güler yüzlü , isini severek yapan, mesleki yeterliliği tam ve kendini insan olarak ta geliştirmiş bir hanim. Bunların yaninda yurtdisinda aldığı eğitiminde katkısı var.

Arzu (Danışan)

10/05/2018  (IP: 85.97.107.YFD sitesinden alınmıştır)

Merhaba benim adım Arzu oğlum Murat Alp 7 yaşında ve öğrenme güçlüğümüz vardı. Oğlum kendini ifade etmekte zorlanyordu. Ecem hanımla derslerimiz başladığından beri oğlum büyük yol katetti. Hem kendini ifade edip,hem de psikolojik olarak derslerde daha sakin oldu. Ders gelişiminde bize çok yardımcı oldu. Ecem hanım sayesinde oğlumu daha iyi tanıdım. Oğluma ulaşabilmem için yol gösterdi. Ecem hanıma özellikle verdiği manevi desteği için çok teşekkür ederim. Bir anne olarak Ecem hanımı diğer annelere canı gönülden tavsiye ediyorum.

Nil (Danışan)

07/05/2018  ( IP: 176.232.46.FC sitesinden alınmıştır)

Celil SOYLAN hocamızla tanışmamız oğlum için destek almaya başlamamız tamamıyla bu site üzerinden oldu bireysel eğitime, desteğe ihtiyacımız vardı işinde gerçek bir profosyenel, ekibiyle ,kadrosuyla, en önemliside bilgisiyle, ilgisiyle, Güler yüzüyle, çoğu sıkıntılarımızın üstesinden gelmeyi başardık sayesinde nerde ne yapmamız gerektiğini öğrendik Celil hocam işe aile eğitimiyle başlıyor derslerine alıyor aile ile çalışıyor sürekli takip edip bilgi veriyor sevgili do danışmanlık artık ailemiz oldunuz ve bize çok şey kattınız oğlumun dünyasını değiştirdiniz size burdan çok teşekkür ediyorum Seyhat bey , Fatma hanım ,Celil bey iyiki varsınız başarılarınız daim olsun

S. Er (Danışan)

06/01/2018  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Okulumuzun rehberlik bırımınce yonlendırmesı sonucu ulaştığımız celil soylan hoca; Çocugumuzda fark etmedıgımız ve daha once anlamadıgımız farkındalıkları bızım gormemıze vesıle oldu. Özellikle okula yenı başlayacak her çocugun ve aılesının mutlaka böyle bır destek-danışmanlık almasını tavsıye ederız. Çocugumuzu tanımamızda ve gormedigımız bazı şeylerı fark edıp zamanında mudahale edıp, belli desteklerle bunların duzeltılmesınde, planlı ilerleme ve gelişimde çok cıddı destek aldık. Celil soylan hoca gerek ınsanı yaklaşımı, yakınlığı, sıcaklığı gerekse profosyonel deneyımı ıle kesınlıkle tavsıye ederız. Çocuklarımız en kıymetlı varlıklarımız. Onları en guvenılır ve kendısını gerçekten ıfade edebılecegı, rahat hıssedeceği hocamızla tanıştırmanızı tavsıye ederiz. Sebahattın eSite Editörleri Tarafından Kapatıldı 6 yaşında erkek çocuk, İlkokula yenı başlayan çocugumuz için destek aldık.

Halise (Danışan)

14/11/2017  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

2016 eylul ayında tanışma fırsatı buldum Celil Bey ile.Kısaca durumu anlatmam gerekirse,anaokulu çağına gelmiş fakat uyum problemi yaşayan,sosyal ortamlarda şımarık çocuk olarak adlandırılan fakat temelde başkaca şeylerin yattığı bir çocuktu oğlum.Anne baba olarak canımıza tak ettiği bir noktada,bu çocuk niye böyle davranıyor,niye diğer çocuklar gibi değil diye araştırmalar yapmaya başladık.internetteki tavsiyelerden hareketle ve neyle karşılaşacagımızı bilmeden Do Danışmanlığa geldik.Ve bu noktada kesişti Celil Bey ile yolumuz.Oğlumu aldı birebir görüştü sonra bizi de dahil etti.Ilk aşamadaki tespitleri o gün bize çok uzak gelmişti evet ama 6 ay boyunca haftada 2 şer saatlik uygulamalarından sonra geldiğimiz nokta inanılmaz oldu.Oğlum 4.5 yaşındaydı ne durdan anlardı ne kalktan.Kalabalık içinde yaşadığımız gerginlik ve eşimle yaşadığımız tartısmalar çok ileri boyuttaydı.Vakit geçiriyorduk fakat kaliteli bir vakit olamıyordu malesef.Oğlum dur,yapma çocugum,nereye gidiyorsun,bağirma,yuksek sesle konuşma,vs daha uzatabileceğim buna benzer şeylerden oluşuyordu diyaloglarımız.Diyeceksiniz ki çocuktur olabilir.İnsanın kendi çocuğuna toz kondurması çok zordur bilirsiniz,ama oğlum o seviyeyi geçmisti.Bu şımarıklık vs. den daha farklı birşeydi.Kurumdaki diğer ögretmenler ve Celil Bey in tespiti ve yönlendirmesiyle,o sınır tanımayan,her ortamda problem çıkaran,konudan konuya alakasızca geciş yapan,kisacasi herseyiyle cok farklı duran çocuğum 6 aylık sürenin sonunda başkalaşmaya başladı.Normallesmeye diyelim.Bugün geldiğimiz nokta ise o günlere kıyasla inanılmaz.oğlum ilkokul birinci sınıfa Celil Bey'in de onayıyla erken başladı.Eylül sonunda okullar açıldı,2 ayda okuma yazmayı hallettik.Yani akademik anlamda harika gidiyor herşey.Sosyal alanda da tabii.O vakitler Celil Bey de aynı noktayı işaret ediyordu bize.Fazla zeki bir çocuk fakat başka alanlarda geri kaliyor.Motor beceriler,durumsal farkındalık vs.konularda gelişim gösteremiyor ve iyi olduğu alanda kendini ispat çabasına gidip mental olarak sürekli zihnini besliyordu.Kendisinin doğru tespiti ve Seyhat Bey'in de uğraşlarıyla 6 ayda bambaşka bir çocuk haline geldi.Benzer durumda olan,yazdıklarımı yaşiyor olan ailelere tek tavsiyem konusunda uzman kişilerle bir an önce buluşabilmeleri olacaktır.Çocuktur geçer diye düşünmeyin.Çocuğunda bir farklılık varsa bunu önce anne hisseder zaten.Hislerinize güvenin ve harekete geçin.Bu platformda tüm okuyucuların nezdinde Celil Bey ve Do Danışmanlık ekibine kocaman bir teşekkürü borç biliyorum.

Efsun Y

25/09/2017  (IP: 176.240.30.YBW sitesinden alınmıştır)

Oğlum 8 yaşında 3.sınıf öğrencisi,okuma ve yazma demek oğlum için kabus demekti,ağlama krizleri demekti... Do danışmanlığı internette gördüm ,burada ki tavsiye yazılarını okudum ve sadece ne kaybederim düşüncesiyle gittim. Celil beyle tanıştık , inanılmaz pozitif,güler yüzlü karşıladı bizi . Eşim ve benim aklımızda ki bütün sorulara cevap verdi. Bana oradan çıktıktan sonra ev de neler yapmam gerektiğini anlattı. Celil beyin dediklerini yapmaya başladıktan bir hafta sonra oğlum da değişiklikler başladı , kendine olan güveni gelmeye başladı, okumak artık bir kabus olmaktan çıktı. Öğretmeninden ve arkadaşlarından övgüler almaya başladı . İkinci haftanın sonun da sınıfta güzel okuduğu için arkadaşlarından alkış almış ve mutluluktan havalar da uçuyor bir şekil de eve geldi. Bir anne olarak, nerede yanlış yapıyorum neyi eksik yapıyorum, oğluma yetemiyorum diye çok ağlayarak geçirdığim gecelerden kurtardı. Celil bey, bizim için tek kelimeyle mucize... Ne yaşadıklarımız burada bir kaç satıra sığar ne de Celil beyle tanıştıktan sonra ki mutluğumuz...

Nakşiye (Arkadaş/Tanıdık)

24/11/2016  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Merhaba ben yardımcı öğretmen Nakşiye Öztürk .Celil hocayla lise stajımda tanıştım ve öğretmenliğe onun sayesinde başladım. Kendisi bana çok yardımcı olmakla beraber öğretmenlik yaptığım öğrenciyle uzman bir şekilde çalışmaktadır.Aile ve öğrenciyle işbirliği yaparak eğitim sürecini hızlandır. Calistigi ogrencinin butun sorunlarinda yaninda olmaktadir. Öğretmenligi ve insanligi konusunda kendisinden saygiyla bahsederim. Özel gereksinimli cocuklar icin tam anlamiyla uzman ve farkli yontemlerle calisarak cocugun neye gereksini oldugunu fark ederek calisir. Özel gereksinim gerektiren cocuklarda zaman cok onemlidir ve bu yuzden dogru adreslerden ders almaniz icin bu tavsiyeyi yazmak istedim. Saygilarimla Ogretmenler Gununuzu kutlarim hoc am

NurayA (Danışan)

21/11/2016  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Merhaba Celil Bey ile 9 yaşındaki oğlumun 4. sınıfa geçmiş olmasına rağmen okumasında aşamadığımız bazı sıkıntılar sebebiyle tanıştık. İkinci sınıftan beri sınıf öğretmenimizden aldığımız özel derslere rağmen okuması oldukça yavaş, kelimeleri eksik ve yanlış okuyordu. Tavsiye üzerine Celil Beyle yollarımız kesişti. İlk değerlendirme görüşmesinde bize verdiği güven ve samimiyeti sayesinde doğru yerde olduğumuzu fazlasıyla hissettik. İşini son derece severek yapan, samimi, güleryüzlü ve profesyonel bir eğitimci. 2 ay gibi kısa sürede aldığı özel eğitim sayesinde oğlumun performansında müthiş gelişmeler oldu. Derslerinde başarılı olmaya başladıkça özgüveni arttı, başarmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı. Celil Bey bize de oğlumuza derslerinde nasıl yardımcı olmamız gerektiğini öğretti.Benzer sıkıntılar yaşıyorsanız yardım alacağınız doğru adres Do danışmanlık, Celil Soylan ve harika ekibi. Celil Bey ve Do danışmanlığa çok teşekkürler.

Banuy (Danışan)

17/08/2016  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Herkese merhaba, benim 9 yaşında, dikkat dağınıklığı olan bir oğlum var. Celil Bey'i internette dikkat dağınıklığı olan çocuklar için oyunlar diye arama yaparken buldum. Kendisinin yaptığı tanı seansı bile farkını ortaya koymaya yetmişti. Ayrıca bu seansa anne babayı alması da çok hoşuma gitmişti, çünkü daha öncekilerde biz dışarıda, ne olup bittiğini bilmeden beklemiştik. Celil Bey'in öğretmenden ziyade büyük ağabey gibi tavrı oğlumu çok etkiledi. Daha önce çok tanınmış birine gittiğimizde tavır tam tersi olmuştu, tanı da aynı şekilde çok ağır. Daha sonra derslere başladık. Celil Bey ve yine aynı yerde çalışan Erhan Bey'le derslere devam ediyoruz. Verilen egzersizler ve dersler sayesinde oğlumun işitsel hafızası güçlenmeye başladı, daha önce fark edilmemişti bu durum, eskiden 4 işlem sorularında sırayla işlemleri sayıp doğrusunu tutturmaya çalışan oğlum gitti, yerine nerede hangi işlem gayet iyi bilen bir çocuk geldi. Ben neyi nasıl anlatmam gerektiğini, nasıl davranmam gerektiğini öğrendim. Celil Bey süper motive edici ve inanılmaz olumlu tavrı sayesinde tüm bunları başarmamızı sağladı. Derslere devam ediyoruz, her geçen gün ilerleme kaydediyoruz. Amatör ruhunu kaybetmeden bu kadar profesyonel olabildikleri için tüm DO'ya çok teşekkürler.

M.Ü. (Danışan) IP: 78.188.115.WD

17/08/2016  ((tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır) sitesinden alınmıştır)

ben bir eczacıyım ve çevremde bana yardım edebilecek çok uzman var . buna rağmen daha önce gittiğim ve tavsiye olunan diğer psikiyatrist pedagog ve uzmanlardan memnun kalmadım. adının önünde dr. yada prof. yazan ama kızımla ilgilenmeyen kişilerden hiç bir ilerleme kaydedemedik. dahası bize kızımla ilgili olumsuz karamsar tablolar çizip durdular .doktorlar hemen ilaç yazıp gönderiyor pedagoglar sürekli dersler ve ödevler verip e bir daha bakalım diyordu . erhan bey daha 5. 6. seansta fark yaratmaya başladı .kızım da çok memnun dönüşler gösterdi . erhan bey oyun kıvamında seanslar yapıp evde de 3 5 dakikalık tekrarlar ve oyunlar oynattı . disleksi konusunda uzman değilim ama uzmanı bulduğumun inancındayım .TEŞEKKÜRLER ERHAN KÖÇ ...

Nusret z (Danışan)

08/06/2016  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil beyle yaklaşık 8 ay önce çoçuğum sorunun ne olduğunu anlamayan devlet hastenelerindeki doktorlardan bıktığım sırada tesadüfen gene bizim çoçuğumuza benzer sorunları olan bir hanımefendinin tavsiyesi sonuçu tanıştım . Teşhiş koyulamayan oğlumun sorunu 1 kaç ders sonucunda ortaya çıktı .Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı çıktı Hemen eğitim lere başladık oğlumun eksiklikleri ortaya çıkartıldı ve onlarla ilgili çalışmalara başladık kas larını geliştirmek için eğitimler ve dikkatini toplaması için özel test Ler verildi hocamızın sayesinde çok yol katettik hala da ediyoruz Do danışmanlık ve Celil hocamız gerçekten dalında uzman insanlar eğer bu tarz sorunlarınız varsa ve çözüm bulamadıysanız tavsiye ederim

mert (Danışan)

23/10/2015  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Bazı kişiler, bazı anlar vardır insanın hayatına yön veren değiştiren. Üzerinden yıllar geçer ama o an ,o kişi hep aynı kalır hep şükranla hatırlanır. ilkokul 2 sınıfa giden oğlum zekasında problem olmamasına rağmen okula uyum sağlamıyor arkadaşları ile oynamıyor yazı yazmıyor derse katılmıyordu .Psikolojik destek almamıza elimizden geleni yapmamıza rağmen ilerleme kaydedemiyorduk. Artık umutlarımın tükenmeye başladığı zamanlarda ileride kendimi suçlamamak adına elimden geleni yaptım ama olmadı dememek adına son umut Celil Bey ile görüşmeye karar verdim. Oğlum ile içeri girdiğimiz anda daha şikayetlerimi sıralamadan problemin kaynağını ve nasıl çözüleceğini anlattı işte o an bizim için her şeyin değiştiği andır. Aldığımız eğitim ile oğlumun kendisine güveni geldi ,arkadaşları ile oynamaya başladı zamanla yazısı düzeldi. Oğlum başardıkça '' anne ben eskiden bunları yapamıyordum'' dediğinde Celil Bey den önce oğlumun ne kadar yıprandığını yapamadığı şeyler için suçlanmış ve azalanmış olduğunu anlamak benim için boğazımda düğümlenmiş yutamadığım bir hıçkırıktır. Kendisine ve tüm ekibine tüm yüreğimle çok teşekkür ediyorum. Sizinle karşılaştığım için kendimi şanlı hissediyorum. Benzer problemleri olan herkese tavsiye ediyorum.

Aşkın TAŞ - İstanbul - Özel Eğitim Uzmanı

07/09/2015  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil Bey'le bir arkadaşım aracılığı ile tanıstım. paylaşıcı bıldıgını esırgemeyen egosu olmayan hatta ılk görüşmeye göre arkadas canlısı "abi" gıbı bir konusmayla basladı dostlugumuz. ben sordum o cevapladı yaptıgım calısmaları ınceledı basarılı ve eksık oldugum yönlerı unıversıtedekı özel egıtım hocalarım gıbı de cevapladı.tabıkı bu hosuma gitti . ve bılgısınden faydalanmak ıcın sıkca yanına ugramaya basladım.. dislektık bireylerle yaptıgı calısmaları hatta işledıgı derslere bıle davet ettı . 25 yakın öğrencısının dersını ızleme fırsatım oldu. ailelerin "çoçugumda birsey var ama ne" kaygısını " tamam çoçugumun artık ne oldugunu bılıyorum"un "neyle savastıgımı artık öğrendım" sonucunu yıne ailelerın " şimdiçoçugum için ne yapmalıyım" gayretine dönüştüren bir eğitim kahramanı benim gözumde.. ailelere kendı aılesı gibi çoçuklara da kendı cocugu gibi yaklasan yenı nesıli kurma hayalı olan öğretmenlerden bir tanesı o ... hanı o gülümsemesını basımızı oksamasını gelecekte bızı nerede gördugunu soyleyen dersını ıple cktıgımız öğretmenlerden birsi o.. yaptıgı çalısmalara gelınce.. tembel dıye nıtelendırılen sınıfın arka sıralarında kalmıs aslında hıc anlasılamamıs hem aılesı hem ögretmenlerı hemde arkadasları arasında bıreysel özellıklerı göz önunde bulundurulmamıs cocuga arkadas oluyor.. baslıyorlar sureklı bır ıletısım kurmaya.. ıletısım kurdukca beraber yazı yazmaya baslıyorlar.. yazdıkca okuyorlar .. okudukca kım daha cok kelıme okuyor yarısmasına girıyorlar.. elatlar bıtıyor. kıtaplar bıtıyor...hece yontemlerı ses temellı yontemler bitiyor.. cocuk eglenıyor.. o eglenıyor.. anne baba dısleksıyle nasıll savasacagını ögrenıyor.. carpıyorlar topluyorlar paylasıyorlar oyun oynuyorlar... anne babayı suclamamayı baba anneyı suclamamayı ogrenıyor.. kursun dökturmeye bıle gıtmıyor artık aıleler...))) ayakkabılar artık dogru ayaklarda ...sağlar sollar ogrenılmıs ders yapan bır cocuk hemde zevkle ... kazanılmıs bır cocuk.. "calıssa yapacak" algısını yıkıyor.. yardım edılse ufak dokunuslar yapılsa cocuk kendını tanıyacak dısleksıyle nasıl yasaması gerektıgı algısını yerlestıryor hem aılelere hem ögretmenlere hemde cocuklara... sadece derslerle de bıtmıyor bu surec ozellıkle ogrencılerının hayatlarını sınıflarını hayat duzenlerını duzenlı bır sekılde takıp de edıyor.. kendısı gıbı ekıbını de aynı sekılde yetıstıren bılgısını gelecege aktarmasını bilen paylasımcı egıtıcı ve egıtımcı birisi.. bılmedıgı konular yok mu dıyeceksınız var.. o yuzden kalabalık bır cevresı de var .. soruyor sorusturuyor ve sızı ıhtıyacınız olan uzmana da yonlendırıyor tanımasa da su alan da bır yontem uzerınden gıtmelısınız dıyor.. kısacası gorusup de bılgı aktarmadıgı bır kısı göremedım.. danısanlara tavsıyem bır kez de olsa kırk yıllık bır kahve ıcmenız.. meslektaslara tavsıyemde eksık kaldıgınız konularda danısmanız yardım etmenız.. bos buldugu her fırsatta yrdımcı olacaktır..... [DEVAMI..]

KARİN T. (Danışan)

29/01/2015  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Her şey bir arkadaşımın telefonuma attığı video ile başladı. Bu videonun başlığından dolayı izlemeyip hatta arkadaşıma da o kadar çok sinirlenmiştim ki. Bir kaç ay sonra 11 yaşında oğlumun izlediği bir filmde kendini keşfedip bana "Disleksi ne demek? Anne" diye sorunca resmen bir duvara toslayıp o sinirlendiğim arkadaşımı aradım ve okulların açıldığı ilk gün randevu aldık Celil Soylan Bey'den ve değerlendirmeye gittik oğlumun Diskalkuli olduğunu öğrendim.Matematikte neden başarılı olamadığımızı öğrenmek için O kadar çok kapı çalmıştık ki (Özel dersler, Etüd Merkezi, Sınav Kaygısı için Pedagog, IQ UP.....)artık inancım da kalmamıştı her başladığımız eğitim için tam yerine geldik desek de ellerimiz boş döndük ama bu sefer Celil Soylan Hoca' nın sayesinde belirlediği tarihte istenen hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz şu anda. Celil Hoca kaliteli, içten, güler yüzlü ve işini gerçekten severek yapan biri. DO DANIŞMANLIK çalışanları ve ortamı o kadar sıcak ki kendinizi evinizde hissediyorsunuz. Herkes konusunda uzman ve başarılı. İdealist, başarılı ve oğlumun hayatında unutmayacağı kahraman. İYİ Kİ VARSINIZ CELİL HOCAM İYİ Kİ DENİ' NİN HAYATINA GİRDİNİZ. Sizin gibi mükemmel insanlara ihtiyacımız var...

Nevruz y (Danışan)

15/01/2015  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Merhaba 12yaşındaki oğlum "özgül öğrenme bozukluğu" tanısı aldığında birinci sınıf öğrencisi idi o günden beri resmen bir savaşın içindeyiz. 5 yıl destek eğitim aldık ama fazla ilerleme sağlanamadı bir türlü işinin ehlini bulamadık. Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır sözü bizim gibi çocuklara sahip aileleri çok güzel anlatıyor, pek çok zorluk yaşadık inanilmaz!! Bu nasıl bir çsresizlik ve nasıl bir umut dünyası? ..5 yılda 3 kurum değiştirdik ama işinin ehlini bulamayinca fazla ilerleme sağlayamadık ve arayiş içinde internette dolaşırken (özgül öğrenme bozukluğu) tanısıyla ararken Do Danişmanlık Merkezi'ndenCELİL SOYLAN adlı " özel eğitim uzmanı" na ulaştık telefon ettik kendileri Bakırköy'de biz GEBZE'de bir degerlendirsin diye gittik. Celil soylan hoca çocuğu değerlendirdi(Değerlendirme yaparken oğlum inanılmaz rahattı aile dışında biriyle böyle bir yakınlık görmemiştim) ve tespitleri ile nedenlerini sıralaması beni şaşırttı bu çocuklar neden ayakkabı bağcığı bağlayamaz? Neden düğme bağlayamaz? Neden yazı yazmakta zorlanırlar ? Vs..vs..Aynı zamanda bu Ö.Ö.B nun DİSLEKSİ diye de atıldığını ilk o zaman öğrendim. .Bir Değerlendirme yapsın diye görüşmeye gittiğimiz Celil hocanın öğrencisi olduk .2014 Mayıs ta başladık her ctesi GEBZE'den BAKIRKÖY'e gidip gelmeye 6 saatten fazla zaman alıyor gidip gelmek ama degiyor 2015'e girdik hala gidip geliyoruz.Beşe gidiyordu oğlum ilk başladığınızda 2.hafta saati öğrendi ve sonra para hesabını ve ilerleyen zamanlarda kendine güveni gelişti ve hakkını aramayı öğrendi ama o zamana kadar yaşadıklarımız inanilmazdı ben ögretmenler odasına girip ağladığımı da biliyorum pek çok zaman kör bir kuyunun dibindeydik resmen ve biz elimizden geleni yaptığımız hsldr ilerleyemiyorduk öğretmenler de bu konu hakkında bilgi sahibi olmadığı için çocuğu anlamiyorlardı. ALLAHA kimseyi çaresiz birakmasın Celil hocam oğlumla bizi çekip o kuyudan çıkardı ve Asla!!Asla pes etmeyin dediği gün biz hayata yeni bir pencereden bakmaya başladık.Celil hoca bizim için ONUNCU KÖY oldu kesimlikle en doğru Rehber ve her Ihtiyacı olan çocukların başina gelebilecek en güzel olaydır. TEŞEKKÜRLER CELİL SOYLAN...

Ş. Karasu (Danışan)

12/12/2014  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Hayatta öyle insanlarla kesişir ki bazen yolunuz o insanı tanımış olduğunuz için kendinizi çok şanslı hissedersiniz. Celil Bey işte o insanlardan biridir. Özgül öğrenme bozukluğu tanısı olan oğlumu gerek kendi profesyonel çabası ve gerekse bize gösterdiği yol ve yöntemlerle çok kısa sayılabilecek bir sürede okuma yazmaya geçirmiş olan kişidir kendisi. Keşke bu yolda bir süre daha birlikte yürüyebilseydik. Sonsuz teşekkürler Celil Bey. Karasu Ailesi

serkan (Danışan)

07/11/2013  (tavsiyeediyorum.com sitesinden alınmıştır)

Celil bey ile yaklasık on dört ay once tavsiye uzerine calışmaya başladık.Tavsiye eden bayanında otizimli bir oğlu vardı ve ilkokula başlayacak ve hatta okumayı bile öncesinden öğrenecek kadar gelişim göstermişdi .Biz ise şuan 6 yaşında olan kızımı 18 aylıkdan beri kurumdan kuruma pedagogdan pedagoga götürüp milyarlarca lira harcıyorduk ve cocuk ne konusuyor nede motor becerileri gelişiyor hatta eğilmeyi zıplamayı merdivenden cıkmayı bile bilmiyordu oyun bile oynayamıyordu Celil beyle tanısana kadar.Daha egitimlere başladığımız hafta merdivenden çıkmaya inme ve dengesini toparlamaya başladı dizini bile kırıp zıplayamayan cocuk ikinci hafta zıplamayı ve atlamayı öğrendi çok yer ve eğitim kurumu gezmişdim hiç bukadar kısa surede sonuç vereni görmedim .başladığımızda arasıra tek kelimeler söyleyen kızım bir hafta çalışdığı eğitimle sunu aldım bunu koydum demeye başladı .daha sonra ki seanslarda taklitler ve üçlü kelime ile cümleleri kurmaya başladı kızım. bize hareket halinde farklı bir eğitim tarzı ile eğitim veriyor ve çok etkili mutlaka tavsiye ederim kızım bu sene anaokuluna başladı ve komutda alıyor kendini ifade de ediyor kalemde tutuyor demekki eğitime çok gitmekden ziyade nereye gittiğimiz önemliymiş gerçekden işine çok konsantre olup bize on dört ayda çok şey kazandırdı.Kendisinden Allah razı olsun çok teşekkür ederim .

Şenlikköy Mahallesi Yenibağlar Sokak No:6     Florya / İstanbul     Tel: 0212 216 32 30 - 0533 957 62 92